Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka

 "Zawsze wyobrażałem sobie raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród".
Jorge Luis Borges

  Godziny pracy
Poniedziałek  8.00 - 15.00
Wtorek  8.00 - 14.50
Środa  8.35 - 14.40
Czwartek  8.45 - 14.50
Piątek  8.35 - 14.40

 

Powiększ obraz: Okładki wykonane przez uczniów

Podsumowanie projektu eTwinning

3 czerwca 2022 r. uczniowie z klasy 3b podsumowali swoje działania w projekcie eTwinning "Read with us!", w którym brali udział od października 2021 r. Na ostatnich zajęciach z cyklu obejrzeli krótką prezentację poświęconą historii książki i pisma. Następnie odbył się drużynowy quiz sprawdzający ogólną wiedzę na temat projektu i książek z wykorzystaniem aplikacji Kahoot!. Najwięcej punktów zdobyła drużyna "Rudy" w składzie: Robert Koch i Szymon Perliński. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez międzynarodowego koordynatora projektu.

Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu eTwinning
Powiększ obraz: W oczekiwaniu na rozpoczęcie konkursu

Wadowickie Potyczki Czytelnicze - finał powiatowy

31 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach odbył się finał konkursu "Wadowickie Potyczki Czytelnicze". Współorganizatorem turnieju była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie - Filia w Wadowicach.

Nasi reprezentanci - Jan Babieno i Adam Bołbot - spisali się na medal i zajęli trzecie miejsce (na 27 startujących drużyn z powiatu wadowickiego).

Czytaj więcej o: Wadowickie Potyczki Czytelnicze - finał powiatowy

Rok Marii Konopnickiej - konkurs

Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Marii Konopnickiej. 23 maja obchodzimy 180. rocznicę urodzin poetki i z tej okazji biblioteka szkolna ogłasza ostatni w tym roku szkolnym konkurs czytelniczy. Można wziąć w nim udział do końca maja (stacjonarnie lub online) - zapraszamy do szkolnej biblioteki lub na Teams (zespół Biblioteka).

Czytaj więcej o: Rok Marii Konopnickiej - konkurs
Powiększ obraz: Półfinał Wadowickich Potyczek Czytelniczych

Wadowickie Potyczki Czytelnicze - półfinał

29 uczniów z klas I-III aktywnie uczestniczyło w ciągu ostatnich miesięcy w zbieraniu sprawności czytelniczych w ramach konkursu Wadowickie Potyczki Czytelnicze. 21 kwietnia odbył się półfinał szkolny - test z lektury "Oto jest Kasia". Maksymalną liczbę punktów i awans do etapu powiatowego otrzymali: Jan Babieno z 2b i Adam Bołbot z 3a. Gratulacje!

Czytaj więcej o: Wadowickie Potyczki Czytelnicze - półfinał
Powiększ obraz: Uczniowie klasy 1a

Dzień Książki dla Dzieci

W dniu urodzin słynnego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena - 2 kwietnia - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Pierwszoklasiści zaproszeni do biblioteki szkolnej poznali ciekawostki o pisarzu, a także próbowali  swoich sił w układaniu historii i w zabawach z literkami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały wyprawki czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki w ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek".

Czytaj więcej o: Dzień Książki dla Dzieci

Konkurs Detektyw Literacki

 W lutym prowadzony był coroczny konkurs czytelniczy "Detektyw literacki" - tym razem online, w zespole Biblioteka na Teams.

Detekty literacki - konkurs

Czytaj więcej o: Konkurs Detektyw Literacki

Ferie z książką

Zbliżają się ferie zimowe. Zapraszamy do biblioteki, gdzie możecie zaopatrzyć się w nowe książki do czytania.

 Ferie z książką - uzupełnij zapasy w bibliotece

Czytaj więcej o: Ferie z książką
Powiększ obraz:

Porady nie tylko dla moli książkowych

Początek roku kalendarzowego skłania do refleksji i często do tworzenia postanowień noworocznych. Jeżeli ktoś zdecydował, że w 2022 roku chciałby przeczytać więcej książek, przedstawiam kilka przydatnych porad, jak osiągnąć swój cel.

Czytaj więcej o: Porady nie tylko dla moli książkowych

Grudniowe wyzwanie czytelnicze

Kto podejmie wyzwanie i będzie codziennie, przez cały miesiąc, czytał przynajmniej przez kwadrans? Zachęcamy do pracy z rysunkowym kalendarzem - można wybrać spośród dwóch sposobów.

Po lekturze:

  • kolorujemy konkretny obrazek na wydrukowanej kartce (wydruki można też odebrać w bibliotece);
  •  rysujemy obrazek z danego dnia na swojej kartce / w zeszycie.
Czytaj więcej o: Grudniowe wyzwanie czytelnicze
Powiększ obraz: Załadki do książki

"Read with us!"

Biblioteka oraz uczniowie z klasy 3b biorą udział w całorocznym projekcie eTwinning "Read with us!". Wszystkie działania mają na celu pobudzanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. W sali nr 1 na parterze pojawiło się już specjalne drzewo, gdzie dzieci umieszczają tytuły przeczytanych książek w czasie trwania projektu, którymi będą się dzielić z partnerskimi szkołami z Włoch, Turcji, Portugalii, Grecji, Rumunii, Ukrainy i Polski.

Czytaj więcej o: "Read with us!"
Powiększ obraz: I miejsce w konkursie plastycznym

Wyniki konkursu "Biblioteka przyszłości"

Z okazji Roku Stanisława Lema biblioteka szkolna ogłosiła w październiku dwa konkursy pod hasłem "Biblioteka przyszłości".

W konkursie literackim na opowiadanie fantastycznonaukowe jury nagrodziło trzy prace. Pierwsze miejsce zdobyła Milena Bołbot (6b), drugie miejsce na podium zajął Kacper Wądolny (8c), a trzecie miejsce - Wiktor Jurkowski (4b).

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu "Biblioteka przyszłości"
Powiększ obraz:

Wadowickie Potyczki Czytelnicze

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym dla uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatu wadowickiego pt. "Wadowickie Potyczki Czytelnicze".

Konkurs ma na celu promowanie klasyki literatury dziecięcej oraz popularyzowanie mody na rodzinne czytanie i przebiegać będzie w 3 etapach.

Czytaj więcej o: Wadowickie Potyczki Czytelnicze
Powiększ obraz: Uczniowie poznają zbiory

Zapisy pierwszoklasistów do biblioteki

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki na kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z książką. Tym razem pierwszaki zostały zapoznane z regulaminem biblioteki szkolnej oraz prośbami książek do czytelników. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną oraz pamiątkową zakładkę do książki. Oczywiście nikt nie wyszedł bez przynajmniej jednej książeczki wypożyczonej do domu!

Czytaj więcej o: Zapisy pierwszoklasistów do biblioteki
Powiększ obraz:

Konkursy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach bibliotecznych. Są one związane z obchodami Roku Stanisława Lema, polskiego twórcy literatury fantastyczno-naukowej.

Czytaj więcej o: Konkursy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Wrzesień w bibliotece szkolnej

Witamy w bibliotece po wakachach

Początek września to intensywny czas opracowywania i wypożyczania podręczników, także pierwszych lektur. Nie zapomnieliśmy jednak o bardzo ciekawym święcie - Międzynarodowym Dniu Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy było okazją do pierwszych spotkań czytelniczych - historię małej Vashti poznali w bibliotece pierwszoklasiści i drugoklasiści.

Czytaj więcej o: Wrzesień w bibliotece szkolnej
Powiększ obraz: Tydzień Bibliotek - oficjalny plakat

Tydzień Bibliotek 2021

Od 8 do 15 maja odbywa się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece". Uczniowie klas I-III biorą udział w zajęciach czytelniczych w szkolnej bibliotece, a wszystkich czytelników zapraszamy do zespołu Biblioteka w MS Teams. Od poniedziałku do piątku codziennie będą pojawiać się tam zagadki i zadania!

Czytaj więcej o: Tydzień Bibliotek 2021

Prace konkursowe - "Selfie z książką"

Na konkurs zorganizowany z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich wpłynęły 34 prace. Jury złożone z 5 nauczycieli stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością przy tworzeniu zdjęcia. Ostatecznie wybrane zostały 4 osoby, które stanęły na podium, a 4 zostały wyróżnione. Nagrody zostaną wręczone w szkole w maju, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej o: Prace konkursowe - "Selfie z książką"
Powiększ obraz:

Konkurs "Selfie z książką"

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna organizuje konkurs "Selfie z książką".

Zrób sobie zdjęcie z książką i prześlij je do 25 kwietnia na adres mailowy biblioteki ( sp1biblio@interia.pl ).
Jedna osoba może zgłosić tylko jedno zdjęcie. Liczymy na Waszą pomysłowość!

Czytaj więcej o: Konkurs "Selfie z książką"