Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka

 "Zawsze wyobrażałem sobie raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród".
Jorge Luis Borges

  Godziny pracy
Poniedziałek  8.00 - 15.00
Wtorek  8.00 - 14.00
Środa  8.30 - 14.30
Czwartek  7.50 - 14.50
Piątek  8.30 - 14.30

 

 

 

Ferie z książką

Zbliżają się ferie zimowe. Zapraszamy do biblioteki, gdzie możecie zaopatrzyć się w nowe książki do czytania.

 Ferie z książką - uzupełnij zapasy w bibliotece

Czytaj więcej o: Ferie z książką
Powiększ obraz:

Porady nie tylko dla moli książkowych

Początek roku kalendarzowego skłania do refleksji i często do tworzenia postanowień noworocznych. Jeżeli ktoś zdecydował, że w 2022 roku chciałby przeczytać więcej książek, przedstawiam kilka przydatnych porad, jak osiągnąć swój cel.

Czytaj więcej o: Porady nie tylko dla moli książkowych

Grudniowe wyzwanie czytelnicze

Kto podejmie wyzwanie i będzie codziennie, przez cały miesiąc, czytał przynajmniej przez kwadrans? Zachęcamy do pracy z rysunkowym kalendarzem - można wybrać spośród dwóch sposobów.

Po lekturze:

  • kolorujemy konkretny obrazek na wydrukowanej kartce (wydruki można też odebrać w bibliotece);
  •  rysujemy obrazek z danego dnia na swojej kartce / w zeszycie.
Czytaj więcej o: Grudniowe wyzwanie czytelnicze
Powiększ obraz: Załadki do książki

"Read with us!"

Biblioteka oraz uczniowie z klasy 3b biorą udział w całorocznym projekcie eTwinning "Read with us!". Wszystkie działania mają na celu pobudzanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. W sali nr 1 na parterze pojawiło się już specjalne drzewo, gdzie dzieci umieszczają tytuły przeczytanych książek w czasie trwania projektu, którymi będą się dzielić z partnerskimi szkołami z Włoch, Turcji, Portugalii, Grecji, Rumunii, Ukrainy i Polski.

Czytaj więcej o: "Read with us!"
Powiększ obraz: I miejsce w konkursie plastycznym

Wyniki konkursu "Biblioteka przyszłości"

Z okazji Roku Stanisława Lema biblioteka szkolna ogłosiła w październiku dwa konkursy pod hasłem "Biblioteka przyszłości".

W konkursie literackim na opowiadanie fantastycznonaukowe jury nagrodziło trzy prace. Pierwsze miejsce zdobyła Milena Bołbot (6b), drugie miejsce na podium zajął Kacper Wądolny (8c), a trzecie miejsce - Wiktor Jurkowski (4b).

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu "Biblioteka przyszłości"
Powiększ obraz:

Wadowickie Potyczki Czytelnicze

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym dla uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatu wadowickiego pt. "Wadowickie Potyczki Czytelnicze".

Konkurs ma na celu promowanie klasyki literatury dziecięcej oraz popularyzowanie mody na rodzinne czytanie i przebiegać będzie w 3 etapach.

Czytaj więcej o: Wadowickie Potyczki Czytelnicze
Powiększ obraz: Uczniowie poznają zbiory

Zapisy pierwszoklasistów do biblioteki

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki na kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z książką. Tym razem pierwszaki zostały zapoznane z regulaminem biblioteki szkolnej oraz prośbami książek do czytelników. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną oraz pamiątkową zakładkę do książki. Oczywiście nikt nie wyszedł bez przynajmniej jednej książeczki wypożyczonej do domu!

Czytaj więcej o: Zapisy pierwszoklasistów do biblioteki
Powiększ obraz:

Konkursy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach bibliotecznych. Są one związane z obchodami Roku Stanisława Lema, polskiego twórcy literatury fantastyczno-naukowej.

Czytaj więcej o: Konkursy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Wrzesień w bibliotece szkolnej

Witamy w bibliotece po wakachach

Początek września to intensywny czas opracowywania i wypożyczania podręczników, także pierwszych lektur. Nie zapomnieliśmy jednak o bardzo ciekawym święcie - Międzynarodowym Dniu Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy było okazją do pierwszych spotkań czytelniczych - historię małej Vashti poznali w bibliotece pierwszoklasiści i drugoklasiści.

Czytaj więcej o: Wrzesień w bibliotece szkolnej