Laboratoria przyszłości

Powiększ obraz: Kontrukcje z LEGO Education BricQ

Odkrywamy fizykę z zestawem LEGO® Education BricQ Motion

Na zajęciach z robotyki uczniowie klasy 3b pracują z zestawem LEGO Education BricQ zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Klocki LEGO BricQ pozwalają na eksperymentowanie z siłami, ruchem i mechaniką. Uczniowie mają możliwość tworzenia projektów rozwijających wiedzę o świecie, sprawności manualne i intelektualne.

Czytaj więcej o: Odkrywamy fizykę z zestawem LEGO® Education BricQ Motion
Powiększ obraz: Ławeczka

Pierwsza przygoda z drukiem 3D

Podczas zajęć koła informatycznego dla klas czwartych uczniowie testują długopisy 3D zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Praca z długopisami wbrew pozorom nie jest łatwa, wymaga dużo cierpliwości i sprawności manualnych, ale sprawia dużo radości, przy okazji rozwijając kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

Czytaj więcej o: Pierwsza przygoda z drukiem 3D
Powiększ obraz: Pieczenie ciasteczek

Dzień Chłopaka w klasie 3b

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klasy 3b przygotowały dla swoich kolegów słodką niespodziankę. Już 29 września przed zajęciami lekcyjnymi spotkały się na stołówce szkolnej i w tajemnicy przed chłopcami z wielkim zaangażowaniem przygotowały słodkie ciasto ryżowe, i formowały ciasteczka. Dzięki pomocy pań ze stołówki szkolnej, które cierpliwie piekły przygotowane ciasteczka, udała się nasza niespodzianka i 30 września nasi koledzy wraz z życzeniami otrzymali "piłkarskie" breloczki oraz "słodkie" paczuszki.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w klasie 3b
Powiększ obraz: W trakcie przygotowania owocowego smoothie

Zajęcia kulinarne w klasie 2b

W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 2b biorą udział w zajęciach kulinarnych, które umożliwiają im naukę gotowania, ale także pracy w grupie, podziału obowiązków i dogodnego rozplanowania czasu potrzebnego do przygotowania potrawy.

Czytaj więcej o: Zajęcia kulinarne w klasie 2b
Powiększ obraz: Logo programu

Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w programie Laboratoria przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj więcej o: Laboratoria przyszłości