Program Erasmus+

Erasmus+

Erasmus + Mobilność kadry edukacji szkolnej

2 listopada 2020 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole projekt „W Wadowicach uczymy się przez całe życie! Języki, kultura, integracja”.

Nauczyciele i pracownicy administracji szkoły w ramach programu Erasmus + Akcja KA101 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” otrzymali dofinansowanie w kwocie 48 357,00 euro. Akcja ta w obszarze edukacji szkolnej ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganej przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe oraz pogłębiają współpracę międzynarodową.

Czytaj więcej o: Erasmus + Mobilność kadry edukacji szkolnej
Powiększ obraz: Zakładki do książek

Read with us! - tworzymy zakładki do książek

Listopadowe zadanie w programie eTwinning dotyczyło m.in. klasyki literatury dziecięcej. Pani bibliotekarka czytała uczniom fragmenty "Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren oraz "Kubusia Puchatka" A. A. Milnego - książek, które od lat towarzyszą kolejnym pokoleniom w okresie dorastania. Następnie dzieci wykonywały papierowe zakładki do książek, które z pewnością przydadzą się małym czytelnikom z klasy 3b. Na zakładkach nieprzypadkowo pojawiały się niedźwiadki - w tym dniu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Czytaj więcej o: Read with us! - tworzymy zakładki do książek
Powiększ obraz: Sing with Tiger

Dzień Języków Obcych w klasach I-III

W piątek 5 listopada w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Języków Obcych pod hasłem: "Let's say, play and sing in English with Tiger". I rzeczywiście pacynka Tygrysa towarzyszyła dziecięcym piosenkom, łamańcom językowym i zabawom. Dzieci śpiewały piosenki: o Tygrysie, o przyborach i czynnościach szkolnych, o zabawie w chowanego, o sposobach spędzania czasu wolnego i o Klubie z ulicy Tygrysiej. Zaprezentowali też łamańce językowe i zabawy, które towarzyszą dzieciom w Wielkiej Brytanii (spotkanie przed szkołą, zabawa w ptaszki, klaskanka i halloweenowe pudełko).

Czytaj więcej o: Dzień Języków Obcych w klasach I-III
Powiększ obraz: Muffinka z życzeniami

Europejski Dzień Seniora

Nauczyciele biorący udział w projekcie Erasmus + przygotowali zostały słodkie niespodzianki dla seniorów. Do zakupionych przez Radę Rodziców babeczek dołączyli własnoręcznie wykonane chorągiewki z flagami państw, do których wyjeżdżają. Dodatkowo wydrukowali bileciki z życzeniami i pozdrowieniami w języku angielskim i z polskim tłumaczeniem (z dużą czcionką).

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Seniora
Powiększ obraz: Klasowe drzewo w pierwszym miesiącu trwania projektu

Read with us! - pierwsze działania w projekcie eTwinning

Rozpoczęliśmy realizację pierwszego projektu eTwinning! Pani bibliotekarka do udziału w międzynarodowym projekcie "Read with us!" zaprosiła uczniów klasy 3b wraz z wychowawczynią. Od października do maja przyszłego roku będą wykonywali zadania mające na celu pobudzanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności wśród uczniów.

Czytaj więcej o: Read with us! - pierwsze działania w projekcie eTwinning

Sprawozdanie z pierwszej mobilności w ramach programu Erasmus+

27 sierpnia 2021 r. podczas spotkania Rady Pedagogicznej pani Anna Pasterak przedstawiła relację z lipcowego wyjazdu na kurs "Italian Language and Culture for Teachers and Learners" do Włoch. Była to pierwsza mobilność zrealizowana w naszej szkole w ramach projektu "W Wadowicach uczymy się przez całe życie! Języki, kultura, integracja" i programu Erasmus + Akcja KA101 "Mobilność kadry edukacji szkolnej".

Czytaj więcej o: Sprawozdanie z pierwszej mobilności w ramach programu Erasmus+

Lapbooki o Europie - projekt z geografii

Uczniowie klas szóstych na lekcjach geografii poznawali kraje europejskie. Aby lepiej zapamiętać najważniejsze informacje, przygotowali lapbooki - o wybranym kraju europejskim lub o całej Europie. W własnoręcznie wykonanych książkach szóstoklasiści zawarli mapy, ilustracje, ciekawostki związane z Unią Europejską.

Zadanie było częścią projektu "W Wadowicach uczymy się przez całe życie! Języki, kultura, integracja".

Galeria prac uczniów

Czytaj więcej o: Lapbooki o Europie - projekt z geografii

Albumy o ptakach - projekt z j. angielskiego

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klas trzecich realizowali projekt z j. angielskiego pod hasłem: "Ptaki w Polsce". Każdy uczeń wykonał kartkę do albumu. Przedstawił na niej zdjęcie lub rysunek ptaka żyjącego w naszym kraju, jego nazwę w języku angielskim i informacje nt. wyglądu, pożywienia i sposobu poruszania się wybranego ptaka. Powstały ciekawe albumy, które rozwinęły wiedzę przyrodniczą uczniów oraz wzbogaciły słownictwo z języka angielskiego.

Galeria prac uczniów

Czytaj więcej o: Albumy o ptakach - projekt z j. angielskiego

Poznajemy święta obchodzone w krajach anglojęzycznych

Walentynki

W lutym klasy I-III obchodziły na lekcjach języka angielskiego święto zakochanych - Saint Valentine's Day, którego patronem jest św. Walenty. Tego dnia uczniowie słuchali piosenki ze słowami refrenu: "YOU ARE MY VALENTINE", recytowali angielskie rymowanki i wierszyki. Z tej okazji robili walentynkę - kartkę, która wręczana wybranej osobie jest dowodem sympatii. Czerwony kolor i serduszka dominowały w tym dniu na zajęciach. Towarzyszyły im uśmiech i zadowolenie dzieci. Maluchy z pewnością polubiły walentynki.

Czytaj więcej o: Poznajemy święta obchodzone w krajach anglojęzycznych

Zwyczaje bożonarodzeniowe w krajach UE

Czy wiecie, jakie tradycje świąteczne są kultywowane w Irlandii, na na Malcie, Cyprze czy we Włoszech?

Czytaj więcej o: Zwyczaje bożonarodzeniowe w krajach UE