Program Erasmus+

Erasmus+

Erasmus + Mobilność kadry edukacji szkolnej

2 listopada 2020 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole projekt „W Wadowicach uczymy się przez całe życie! Języki, kultura, integracja”.

Nauczyciele i pracownicy administracji szkoły w ramach programu Erasmus + Akcja KA101 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” otrzymali dofinansowanie w kwocie 48 357,00 euro. Akcja ta w obszarze edukacji szkolnej ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganej przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe oraz pogłębiają współpracę międzynarodową.

Czytaj więcej o: Erasmus + Mobilność kadry edukacji szkolnej

Sprawozdanie z pierwszej mobilności w ramach programu Erasmus+

27 sierpnia 2021 r. podczas spotkania Rady Pedagogicznej pani Anna Pasterak przedstawiła relację z lipcowego wyjazdu na kurs "Italian Language and Culture for Teachers and Learners" do Włoch. Była to pierwsza mobilność zrealizowana w naszej szkole w ramach projektu "W Wadowicach uczymy się przez całe życie! Języki, kultura, integracja" i programu Erasmus + Akcja KA101 "Mobilność kadry edukacji szkolnej".

Czytaj więcej o: Sprawozdanie z pierwszej mobilności w ramach programu Erasmus+

Lapbooki o Europie - projekt z geografii

Uczniowie klas szóstych na lekcjach geografii poznawali kraje europejskie. Aby lepiej zapamiętać najważniejsze informacje, przygotowali lapbooki - o wybranym kraju europejskim lub o całej Europie. W własnoręcznie wykonanych książkach szóstoklasiści zawarli mapy, ilustracje, ciekawostki związane z Unią Europejską.

Zadanie było częścią projektu "W Wadowicach uczymy się przez całe życie! Języki, kultura, integracja".

Galeria prac uczniów

Czytaj więcej o: Lapbooki o Europie - projekt z geografii

Albumy o ptakach - projekt z j. angielskiego

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klas trzecich realizowali projekt z j. angielskiego pod hasłem: "Ptaki w Polsce". Każdy uczeń wykonał kartkę do albumu. Przedstawił na niej zdjęcie lub rysunek ptaka żyjącego w naszym kraju, jego nazwę w języku angielskim i informacje nt. wyglądu, pożywienia i sposobu poruszania się wybranego ptaka. Powstały ciekawe albumy, które rozwinęły wiedzę przyrodniczą uczniów oraz wzbogaciły słownictwo z języka angielskiego.

Galeria prac uczniów

Czytaj więcej o: Albumy o ptakach - projekt z j. angielskiego

Poznajemy święta obchodzone w krajach anglojęzycznych

Walentynki

W lutym klasy I-III obchodziły na lekcjach języka angielskiego święto zakochanych - Saint Valentine's Day, którego patronem jest św. Walenty. Tego dnia uczniowie słuchali piosenki ze słowami refrenu: "YOU ARE MY VALENTINE", recytowali angielskie rymowanki i wierszyki. Z tej okazji robili walentynkę - kartkę, która wręczana wybranej osobie jest dowodem sympatii. Czerwony kolor i serduszka dominowały w tym dniu na zajęciach. Towarzyszyły im uśmiech i zadowolenie dzieci. Maluchy z pewnością polubiły walentynki.

Czytaj więcej o: Poznajemy święta obchodzone w krajach anglojęzycznych

Ogólnopolski Dzień Erasmusa

Ogólnopolski Dzień Erasmusa (25 listopada 2020 r.) był okazją, by uczniów klas I-III zaznajomić z Unią Europejską i jej programem edukacyjnym - Erasmusem.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Dzień Erasmusa