Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice

Logo projektu

Terminy zajęć z projektu można znaleźć w zakładce "Zajęcia pozalekcyjne".

 

O projekcie

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Budżetu Państwa oraz Budżetu Gminy Wadowice.

Głównym celem tego projektu jest podniesienie u uczniów klas I-VIII kompetencji matematycznych, przyrodniczych oraz językowych i informatycznych. Dodatkowo uczniowie zakwalifikowani do zajęć będą mieli możliwość uczestniczenia bezpłatnie w wycieczkach edukacyjnych i warsztatach naukowych. Zajęcia projektowe będą realizowane od października 2020 r. do czerwca 2022 r.

Całkowita wartość projektu wynosi: 1 659 836,52 zł, natomiast uzyskane dofinansowanie wynosi 1 576 844,69 zł, co stanowi 95% wartości projektu.

Czytaj więcej o: O projekcie
Powiększ obraz: Wszystkiego najlepszego

Kartki dla nauczycieli

Uczniowie biorący udział w zajęciach rozwijających "Grafika komputerowa" przygotowali animowane kartki z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej o: Kartki dla nauczycieli
Powiększ obraz: Praca z osią symetrii

Zajęcia matematyczne (Projekt UE)

Na pierwszych zajęciach rozwijających z matematyki dzieci zapoznały się z zestawami klocków LEGO EDUCATION i już potrafiły zbudować różne motyle, stosując osie symetrii i podaną ilość klocków. Była również mała rywalizacja polegająca na oszacowaniu ilości pinów w danej części motyla. Wyzwania będą coraz większe, będzie wiele zagadek, łamigłówek i zabaw matematycznych, nie tylko z użyciem klocków. Zajęcia te nie są formą lekcji, swoboda w działaniu pozwala dzieciom na pełną kreatywność i rozwijanie logicznego myślenia.

Czytaj więcej o: Zajęcia matematyczne (Projekt UE)
Powiększ obraz: W Muzeum Inżynierii Miejskiej

Wycieczka do Krakowa dla uczniów z projektu unijnego

W ramach projektu „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice” 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Inżynierii Miejskiej i Parku Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Krakowa dla uczniów z projektu unijnego

Rekrutacja do projektu w roku szkolnym 2021/20211

W dniach 01-08.09.2021 r. zostanie przeprowadzona rekrutacja uczniów na zajęcia z projektu unijnego "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice".
Rekrutacja dotyczy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki dla klasy 2 oraz zajęć rozwijających z matematyki dla klasy 3.

Czytaj więcej o: Rekrutacja do projektu w roku szkolnym 2021/20211

Wakacyjne projekty

Wakacje tuż-tuż. Na ostatnich zajęciach koła "Grafika komputerowa" uczniowie klas trzecich i czwartych wykonali w wybranych przez siebie aplikacjach projekty związane z tematyką wakacyjną. Piątoklasiści również mieli ciekawe pomysły na lekcji informatyki.

Życzenia udanych wakcji

Czytaj więcej o: Wakacyjne projekty

Dodatkowy nabór do projektu

Ogłaszamy nabór na nowy rok szkolny 2021/2022 na zajęcia unijne dla etapu II edukacji z: j.angielskiego - zajęcia rozwijające (dla klas 8), chemii - zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze ( dla klas 7-8) oraz fizyki (dla klas 7-8).

Formularze dostępne są w sekretariacie szkoły. Wypełnione dokumenty składamy w sekretariacie lub u koordynatora p. Anny Małeckiej.

Rekrutacja trwa od 14.06.2021 r. do 21.06.2021 r.

Czytaj więcej o: Dodatkowy nabór do projektu

Projekty szkolnych grafików

Uczniowie biorący udział w zajęciach "Grafika komputerowa - plastyka inaczej" przez cały rok poznają tajniki edytorów graficznych. Zobaczcie kolejne ciekawe prace!

Ewelina Giza

Czytaj więcej o: Projekty szkolnych grafików
Powiększ obraz:

Kartki na Dzień Matki

Członkowie koła komputerowego w klas trzecich i czwartych przygotowali pod kierunkiem pani Doroty Okołot-Milowskiej kartki okolicznościowe z okazji Dnia Matki.

Czytaj więcej o: Kartki na Dzień Matki

Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2020/2021

W ramach projektu "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice" prowadzonych jest kilkanaście rodzajów zajęć, których celem jest podniesienie kompetencji matematycznych, przyrodniczych, językowych i informatycznych u uczniów z klas I-VIII.

Czytaj więcej o: Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2020/2021