Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice

Logo projektu

Terminy zajęć z projektu można znaleźć w zakładce "Zajęcia pozalekcyjne".

 

O projekcie

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Budżetu Państwa oraz Budżetu Gminy Wadowice.

Głównym celem tego projektu jest podniesienie u uczniów klas I-VIII kompetencji matematycznych, przyrodniczych oraz językowych i informatycznych. Dodatkowo uczniowie zakwalifikowani do zajęć będą mieli możliwość uczestniczenia bezpłatnie w wycieczkach edukacyjnych i warsztatach naukowych. Zajęcia projektowe będą realizowane od października 2020 r. do czerwca 2022 r.

Całkowita wartość projektu wynosi: 1 659 836,52 zł, natomiast uzyskane dofinansowanie wynosi 1 576 844,69 zł, co stanowi 95% wartości projektu.

Czytaj więcej o: O projekcie
Powiększ obraz: Wesołych świąt!

Bożonarodzeniowe grafiki i animacje

Niestrudzeni członkowie zajęć dodatkowych "Grafika komputerowa" przygotowali już życzenia świąteczne w formie kolaży i animacji. Zapraszamy do podziwiania ich prac w galerii!

Czytaj więcej o: Bożonarodzeniowe grafiki i animacje

EuroWeek

Pod koniec listopada w ramach projektu UE dwudziestu uczniów z klas siódmych i ósmych wzięło udział w czterodniowych warsztatach językowych pod nazwą EuroWeek organizowanych corocznie w pięknie położonych górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej. Tym razem gościliśmy w Międzygórzu. Opiekunami grupy były panie: Anna Małecka i Monika Marcinkiewicz. Program "EuroWeek - Szkoła Liderów" obejmował zajęcia w języku angielskim, które rozwijały takie umiejętności społeczne, jak przewodzenie, autoprezentacja oraz pracę w zespole. Uczestnicy świetnie się bawili pod kierunkiem czterech wolontariuszy z Egiptu, Zanzibaru, Gruzji i Kirgistanu. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Były też dodatkowe atrakcje jak pizza-party, dyskoteka andrzejkowa i wieczór filmowy. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń, planując kolejny udział w warsztatach. A więc see you again!

Czytaj więcej o: EuroWeek
Powiększ obraz: Mata do kodowania

Matematyka z elementami programowania (Projekt UE)

Od 2 października kontynuujemy zajęcia z projektu UE "Matematyka z elementami programowania". Na zajęciach uczymy się przez zabawę, pracujemy z interaktywną matą do kodowania, budujemy i kodujemy labirynty z wykorzystaniem klocków LEGO Education oraz zestawów do "Programowania w ruchu". W ubiegłym roku szkolnym zdobyliśmy już dwa certyfikaty "Programowania w ruchu": Certyfikat Kraba i Certyfikat Krasnala.

Czytaj więcej o: Matematyka z elementami programowania (Projekt UE)
Powiększ obraz: Kolaż z kotami

Nowe uczniowskie kolaże

Uczniowie z klas 3-5 podczas zajęć rozwijających "Grafika komputerowa" poznawali nowe internetowe aplikacje do tworzenia kolaży ze zdjęć i innych grafik. Zobaczcie ich prace wykonane w Getloupe oraz Photocollage.

Czytaj więcej o: Nowe uczniowskie kolaże
Powiększ obraz: Wszystkiego najlepszego

Kartki dla nauczycieli

Uczniowie biorący udział w zajęciach rozwijających "Grafika komputerowa" przygotowali animowane kartki z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej o: Kartki dla nauczycieli

Warsztaty języka angielskiego "Nauka bez granic"

W dniach 4-5 października w ramach projektu unijnego  w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe "Nauka bez granic". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8. Zajęcia prowadzone były  przez lektora w języku angielskim. Podczas zajęć uczniowie poszerzali swoja wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych. Prowadzone były różne zabawy edukacyjne za które uczniowie dostali upominki w postaci słodyczy i gier. To był dobrze wykorzystany czas!

Czytaj więcej o: Warsztaty języka angielskiego "Nauka bez granic"
Powiększ obraz: Praca z osią symetrii

Zajęcia matematyczne (Projekt UE)

Na pierwszych zajęciach rozwijających z matematyki dzieci zapoznały się z zestawami klocków LEGO EDUCATION i już potrafiły zbudować różne motyle, stosując osie symetrii i podaną ilość klocków. Była również mała rywalizacja polegająca na oszacowaniu ilości pinów w danej części motyla. Wyzwania będą coraz większe, będzie wiele zagadek, łamigłówek i zabaw matematycznych, nie tylko z użyciem klocków. Zajęcia te nie są formą lekcji, swoboda w działaniu pozwala dzieciom na pełną kreatywność i rozwijanie logicznego myślenia.

Czytaj więcej o: Zajęcia matematyczne (Projekt UE)
Powiększ obraz: W Muzeum Inżynierii Miejskiej

Wycieczka do Krakowa dla uczniów z projektu unijnego

W ramach projektu „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice” 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Inżynierii Miejskiej i Parku Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Krakowa dla uczniów z projektu unijnego

Rekrutacja do projektu w roku szkolnym 2021/20211

W dniach 01-08.09.2021 r. zostanie przeprowadzona rekrutacja uczniów na zajęcia z projektu unijnego "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice".
Rekrutacja dotyczy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki dla klasy 2 oraz zajęć rozwijających z matematyki dla klasy 3.

Czytaj więcej o: Rekrutacja do projektu w roku szkolnym 2021/20211