Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Świetlica

Świetlica

Opiekunowie - wychowawcy świetlicy w roku szkolnym 2022-2023:

  • mgr Katarzyna Iwańska
  • mgr Małgorzata Kęder
  • mgr Anna Konarska
  • mgr Agata Piwowarczyk

 

Powiększ obraz: Jesienny indyk

Jesienne zajęcia świetlicowe

Tej jesieni dzieci ze świetlicy brały udział w zajęciach, które promowały i wdrażały do bezpiecznego zachowania na drodze. Rysowały znaki drogowe według wzoru i określały, o czym one informują. Po zorganizowaniu "miasteczka drogowego" przy szkole i ustawieniu znaków przy wytyczonych drogach, zapoznawały się z ich znaczeniem. Wcielaliśmy się w role uczestników ruchu drogowego, stosując się do znaków drogowych i pamiętając przede wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych na drodze.

Czytaj więcej o: Jesienne zajęcia świetlicowe

Zmiana godzin pracy w świetlicy

Informujemy, że od 1 października zmieniają się godziny pracy świetlicy. Świetlica będzie czynna codziennie od godz. 6.45 do godz. 16.00.

Czytaj więcej o: Zmiana godzin pracy w świetlicy

Zapisy na świetlicę

Osoby zainteresowane prosimy o niezwłoczne dostarczenie karty zgłoszenia dziecka do świetlicy w nieprzekraczalnym terminie do 12 września. Wypełnione wnioski zostaną rozpatrzone po tym terminie.

Czytaj więcej o: Zapisy na świetlicę
Powiększ obraz:

Wiosna w świetlicy

To już kolejny nasz wpis w zakładce "świetlica". Pewnie dlatego, że chcemy się dzielić z wami czasem tu spędzonym. Wiosna w pełni zagościła również wśród nas. Prezentujemy w związku z tym nasze kolejne ciekawe prace, jakie powstały pod okiem wychowawców.

W tym miesiącu uczciliśmy rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II, przygotowując dekoracje z motywem niezapominajki. Obejrzeliśmy prezentację ukazującą życie i pontyfikat Papieża z Wadowic, a także poprzez interpretację poezji JPII dostrzegaliśmy piękno otaczającego nas świata.

Czytaj więcej o: Wiosna w świetlicy
Powiększ obraz:

Zimą w świetlicy szkolnej

Podczas zajęć świetlicowych w ostatnim czasie poznaliśmy najzimniejsze, odległe zakątki naszego globu. Odwiedziliśmy krainę wiecznej zimy oraz Nuuk - największe miasto na Grenlandii. Podziwialiśmy krajobrazy Islandii oraz obserwowaliśmy bazę badawczą na Antarktydzie.

Co jeszcze robiliśmy w świetlicy? Ćwiczyliśmy umiejętności wymagające kreatywnego myślenia, korzystnego ustalania priorytetów oraz planu działania. Rozmawialiśmy o ekologii "Przyszłość w barwach zieleni" - "plan działania". Ćwiczyliśmy RTZ dla dzieci (co to znaczy, że rzeczy nie zawsze są takie, jak nam się wydaje).

Czytaj więcej o: Zimą w świetlicy szkolnej
Powiększ obraz:

Grudzień w świetlicy szkolnej

Grudzień na świetlicy szkolnej to czas pełen zajęć związanych ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, jak i z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszył nam szczególnie ważny o tej porze roku temat ochrony zwierząt. Zamontowany został karmnik dla ptaków, które możemy obserwować przez okna naszej świetlicy.

Za nami Mikołajki i efekty związane z tworzeniem dekoracji świątecznych.

Czytaj więcej o: Grudzień w świetlicy szkolnej
Powiększ obraz: Poznajemy Układ Słoneczny

Październik w świetlicy szkolnej

W październiku kolorowa jesień zagościła na dobre na świetlicy szkolnej. Początkowo salę rozweseliły prace uczniów o tematyce jesiennej. Pierwszy października był Międzynarodowym Dniem Muzyki. Tego dnia wsłuchiwaliśmy się w utwory muzyki klasycznej m.in. Fryderyka Chopina i Siergieja Rachmaninowa. Tworzyliśmy ilustracje przedstawiające instrumenty muzyczne, odgadywaliśmy rodzaje poszczególnych instrumentów wsłuchując się w ich dźwięki, a ze szklanych naczyń przy pomocy pałeczek wydobywaliśmy ich różnorodne tony.

Czytaj więcej o: Październik w świetlicy szkolnej
Powiększ obraz: Prace plastyczne dzieci

Co słychać w świetlicy szkolnej

W pierwszych dniach pobytu w świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Były to działania mające na celu promocję dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Był czas na poznanie się nawzajem i przypomnienie sobie zasad panujących w szkole oraz w świetlicy szkolnej. Sporo czasu poświeciliśmy na pogadanki oraz zajęcia praktyczne utrwalające zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły jak i w domu.

Czytaj więcej o: Co słychać w świetlicy szkolnej