Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Świetlica

Świetlica

Opiekunowie - wychowawcy świetlicy w roku szkolnym 2021-2022:

  • mgr Katarzyna Iwańska
  • mgr Małgorzata Kęder
  • mgr Daria Prokopiuk
  • mgr Renata Zegiel
  • mgr Monika Marcinkiewicz

 

 

Powiększ obraz:

Grudzień w świetlicy szkolnej

Grudzień na świetlicy szkolnej to czas pełen zajęć związanych ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, jak i z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszył nam szczególnie ważny o tej porze roku temat ochrony zwierząt. Zamontowany został karmnik dla ptaków, które możemy obserwować przez okna naszej świetlicy.

Za nami Mikołajki i efekty związane z tworzeniem dekoracji świątecznych.

Czytaj więcej o: Grudzień w świetlicy szkolnej
Powiększ obraz: Poznajemy Układ Słoneczny

Październik w świetlicy szkolnej

W październiku kolorowa jesień zagościła na dobre na świetlicy szkolnej. Początkowo salę rozweseliły prace uczniów o tematyce jesiennej. Pierwszy października był Międzynarodowym Dniem Muzyki. Tego dnia wsłuchiwaliśmy się w utwory muzyki klasycznej m.in. Fryderyka Chopina i Siergieja Rachmaninowa. Tworzyliśmy ilustracje przedstawiające instrumenty muzyczne, odgadywaliśmy rodzaje poszczególnych instrumentów wsłuchując się w ich dźwięki, a ze szklanych naczyń przy pomocy pałeczek wydobywaliśmy ich różnorodne tony.

Czytaj więcej o: Październik w świetlicy szkolnej
Powiększ obraz: Prace plastyczne dzieci

Co słychać w świetlicy szkolnej

W pierwszych dniach pobytu w świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Były to działania mające na celu promocję dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Był czas na poznanie się nawzajem i przypomnienie sobie zasad panujących w szkole oraz w świetlicy szkolnej. Sporo czasu poświeciliśmy na pogadanki oraz zajęcia praktyczne utrwalające zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły jak i w domu.

Czytaj więcej o: Co słychać w świetlicy szkolnej