Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wydarzenia

Wydarzenia

Powiększ obraz: Zaczynamy podziękowania

Pożegnania naszedł czas

W piątek 24 czerwca uczniowie przybyli do szkoły po odbiór wyczekiwanych świadectw ukończenia kolejnej klasy. Okolicznościowe apele przygotowali pierwszoklasiści oraz czwartoklasiści. Uczniowie podczas akademii zaprezentowali swoje talenty wokalne, recytatorskie, taneczne, a nawet instrumentalne.

Czytaj więcej o: Pożegnania naszedł czas
Powiększ obraz: Pamiątkowe zdjęcie klas 8

Przedostatni dzień w szkole

Czwartek 23 czerwca obfitował w wiele wydarzeń w szkole. Rano społeczność SP1 uczestniczyła we Mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła, następnie na apelu klas IV-VII wręczone zostały nagrody - za ostatnie konkursy przedmiotowe, dla finalistów i laureatów konkursów kuratoryjnych oraz za całoroczną pracę na rzecz szkoły. Wieczorem, na gali klas ósmych, już prawie absolwenci ze wzruszeniem wspominali z zaproszonymi nauczycielami i rodzicami osiem lat spędzonych w szkolnych murach.

Czytaj więcej o: Przedostatni dzień w szkole
Powiększ obraz: Kręcenie młynkiem

Prezentacja i warsztaty "Zabytki techniki codziennego użytku"

W dniu 22 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b zapoznani się z prezentacją zabytków przygotowaną przez wychowawcę świetlicy Katarzynę Iwańską. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć, ale również własnoręcznie sprawdzić działanie takich przedmiotów jak dziadek i młynek do orzechów oraz moździerz. Sprzętów, które dawniej posiadała, każda dobra gospodyni w kuchni. Uczniowie z ciekawością przypatrywali się pracy samowara i maszynki do podgrzewania pokarmów zwanego Prymusem oraz lampy naftowej.

Czytaj więcej o: Prezentacja i warsztaty "Zabytki techniki codziennego użytku"
Powiększ obraz: Uczniowie z wychowawcą

Beskidzkie wędrówki klasy 4a

W środę, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, klasa 4a wybrała się na wycieczkę krajoznawczą w nasz pobliski Beskid Mały. Pogoda dopisał, program był bardzo ciekawy, tak że dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone. Największą atrakcją cieszyła się potężna wychodnia skalna "Zbójnickie okno" oraz jaskinia zwana "Grotą Komonieckiego". Klasa 4a wraz z wychowawcą dziękuje Panu Krystianowi Stawowemu za profesjonalną opiekę podczas wędrówki.

Czytaj więcej o: Beskidzkie wędrówki klasy 4a
Powiększ obraz: Uśmiechnięci chłopcy

Pożegnalne ognisko w klasie 3a

We wtorek 21 czerwca klasa 3a wybrała się do Jaroszowic - Zbywaczówki na klasowe ognisko. Impreza rozpoczęła się od upieczenia kiełbasek, kromeczek chleba oraz pianek. Później rozpoczęły się zabawy ruchowe z piłkami i skakankami. Chłopcy rozegrali pełen emocji mecz piłki nożnej. Dziewczynki spędzały czas na placu zabaw, na kocykach przy wspólnych rozmowach.

Czytaj więcej o: Pożegnalne ognisko w klasie 3a
Powiększ obraz: Występ klasy 3a

Święto Rodziny w klasach trzecich

13 i 20 czerwca odbyły się klasowe uroczystości z okazji Święta Rodziny. Dzieci podziękowały rodzicom za miłość, opiekę i trudy wychowania, recytując wzruszające wiersze, śpiewając piosenki i składając mamom i tatom najserdeczniejsze życzenia. Na rodziców czekała również miła niespodzianka – prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Uroczystość zakończyła się konkursami i zabawami oraz wspólnym zatańczeniem Belgijki.

Czytaj więcej o: Święto Rodziny w klasach trzecich

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

23 czerwca (czwartek)
  • godz. 7.45 - zbiórka uczniów pod szkołą
  • godz. 8.00 - Msza św. w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach
  • po Mszy św. - zajęcia z wychowawcą w szkole (klasy I-III do godz. 11.30; klasy IV-VII do godz. 12.00)
24 czerwca (piątek)
  • godz. 8.30 - apel dla klas I-III i spotkania z wychowawcami (rozpiska sal w załączeniu)
  • godz. 9.30 - odbiór świadectw ukończenia szkoły (klasy VIII)
  • godz. 10.00 - apel dla klas IV-VII i spotkania z wychowawcami (rozpiska sal w załączeniu)
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Powiększ obraz:

Wspomnienia z festynu szkolnego

Niedziela 12 czerwca 2022 r. okazała się dla rodzin uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz przyjaciół naszej szkoły dniem pełnym wrażeń.
Przygotowania trwały od kilku tygodni. W prace włączyli się przede wszystkim rodzice, którzy zapewnili wiele atrakcji oraz rzesze sponsorów. Mogliśmy również liczyć na Radę Osiedla nr 9, a także Burmistrza Miasta, który ufundował nagrodę główną tego dnia.

Czytaj więcej o: Wspomnienia z festynu szkolnego
Powiększ obraz: Prace nad nową maszyną

Lego Education na lekcji techniki

Klasy szóste na technice tworzyły konstrukcje maszyn prostych, wykorzystując klocki Lego Education.

Galeria zdjęć i filmów

Czytaj więcej o: Lego Education na lekcji techniki
Powiększ obraz: Ahoj przygodo!

Klasa 1a i 1b w Wiśle

8 czerwca klasy 1a oraz 1b brały udział w wycieczce szkolnej. Pierwotnie plan wyjazdu zakładał wizytę w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, jednak z powodów niesprzyjających warunków pogodowych zmieniono plany i klasy pierwsze zawitały na wystawę klocków LEGO w Wiśle. Zwiedzanie zaczęło się od wystawy 3D Trick Gallery składającej się z interaktywnych obrazów, dzięki odpowiedniemu naświetleniu uczniowie stawali się częścią obrazu. Po sesjach zdjęciowych dzieci wkroczyły w świat klocków Lego (ponad 50 makiet złożonych z setek modeli, łącznie 2,5 mln klocków).

Czytaj więcej o: Klasa 1a i 1b w Wiśle
Powiększ obraz: Nasza reprezentacja na konkursie

Zwycięzcy w konkursie "Mistrz Ortografii 2022"

W gminnym konkursie "Mistrz Ortografii 2022" reprezentowali naszą szkołę: Jan Dąbrowski (3a), Jan Babieno (2b), Stanisław Malata (2b), Wiktoria Król (6a), Milena Bołbot (6b), Jakub Przystał (6b), Emilia Gieruszczak (8a), Paweł Zawiła (8b), Jan Ścibielski (7b).
Uczniowie zmierzyli się z uczestnikami w swoich grupach wiekowych, a następnie mieli okazję skorzystać w poczęstunku oraz obejrzeć projekcję filmu pt. "Felix i ukryty skarb".

Czytaj więcej o: Zwycięzcy w konkursie "Mistrz Ortografii 2022"
Powiększ obraz: Zasłuchani uczniowie

Audycja muzyczna z Meloarte

W poniedziałek 6 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły oraz grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 5 uczestniczyli w audycji muzycznej przygotowanej i przeprowadzonej przez grupę muzyczną Stowarzyszenie Meloarte. Podczas audycji młodzi wykonawcy zaprezentowali repertuar z bajek Walta Disneya (m.in. Piękna i Bestia, Ratatuj, Alladyn, Kraina Lodu).

Czytaj więcej o: Audycja muzyczna z Meloarte
Powiększ obraz: Nasi uczniowie po ceremonii wręczenia nagród

Gminny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

Stało się już tradycją, że Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach organizuje konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Tradycyjnie też uczniowie naszej szkoły godnie i co najważniejsze z sukcesami reprezentują SP1 Wadowice.
Tegoroczną edycję konkursu zdominowali nasi ósmoklasiści w składzie: Zuzanna Kapała, Kinga Kałuża oraz Kacper Wądolny, wszyscy z klasy 8c.

Czytaj więcej o: Gminny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych
Powiększ obraz: Mecz o tytuł mistrza klas czwartych

Piłkarski Turniej Edmunda Wojtyły

3 czerwca odbył się Turniej piłki nożnej Edmunda Wojtyły. W rozgrywkach brały udział klasy 4-8. Każda grupa stworzyła swoją reprezentację, w której składzie musiały wziąć udział minimum dwie dziewczyny.
Mecze były niezwykle zacięte. Do końca każdego pojedynku nie można było wskazać zwycięzcy, wszyscy zawodnicy zostawili ogromne serducho na murawie.

Czytaj więcej o: Piłkarski Turniej Edmunda Wojtyły
Powiększ obraz: Rozgrywki w klasie 3b

Klasowe turnieje szachowe trzecioklasistów

Tradycyjnie uczniowie klas trzecich kończą udział w projekcie "Edukacja przez szachy w szkole" klasowym turniejem szachowym. Podzieleni na dwie grupy (osobno dziewczęta, osobno chłopcy) rywalizują ze sobą, rozgrywając po 5 partii w systemie szwajcarskim z tempem 10 minut na gracza. Kto zwyciężył w tym roku w poszczególnych oddziałach?

Czytaj więcej o: Klasowe turnieje szachowe trzecioklasistów

Kolejne sukcesy naszych uczniów

W XXIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach" uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne pierwsze miejsca:
- Klara Lempart (kategoria: rysunek, malarstwo)
- Bartłomiej Leńczowski (kategoria: kolaż)
- Emilia Bochenek (kategoria: rysunek malarstwo)
Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Kolejne sukcesy naszych uczniów
Powiększ obraz: W cukierni

Dzień Dziecka w 1a

Dzień Dziecka w klasie 1a (podobnie jak w innych młodszych klasach) odbył się na słodko i na wesoło. Najlepszy przepis na to święto to lody i dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w 1a

Zaproszenie na festyn rodzinny

Gorąco zapraszamy do udziału w festynie szkolnym, który odbędzie się 12 czerwca 2022 r. w godz. 15-19 na terenach rekreacyjnych przy naszej szkole.

Plakat z programem festynu

Czytaj więcej o: Zaproszenie na festyn rodzinny
Powiększ obraz: Uczestnicy konkursu z opiekunką

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej

31 maja 2022 r. reprezentacja trzech uczniów z naszej szkoły wzięła udział w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych powiatu wadowickiego. Zawody zostały zorganizowane przez CKZiU Nr 2 w Wadowicach.
Konkurs obejmował zagadnienia z różnych dziedzin informatyki. Z zadaniami takimi znakomicie poradził sobie Jan Ścibielski z kl. 7b, zostając laureatem II miejsca. Jakub Karpiński z kl. 8b zdobył wyróżnienie. Naszym pasjonatom informatyki życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej
Powiększ obraz: Wręczenie nagród

Sukces Julki Okular w konkursie plastycznym

Gratulujemy Julii Okular, która zdobyła wyróżnienie podczas XXII Konkursu Papieskiego organizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy. Tematem tegorocznej edycji było hasło "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!".

Wręczenie nagród nastąpiło 31 maja w Wadowickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Sukces Julki Okular w konkursie plastycznym
Powiększ obraz:

Wyjście do kina z okazji Dnia Dziecka

30 maja nasi uczniowie z klas 1-4 zostali zaproszeni do Kina Centrum na film pt."Feliks i ukryty skarb". Seans z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został z inicjatywy "Gazety Krakowskiej" oraz dzięki parterom akcji (MSH Wizan, Poseł na Sejm RP p. Filip Kaczyński, Centrum Zakupowe JAN, Piekarnia "U Zgudy",  Energylandia).

Czytaj więcej o: Wyjście do kina z okazji Dnia Dziecka
Powiększ obraz: 7b w Pieskowej Skale

7b w Ojcowskim Parku Narodowym

27 maja 2022 r. klasa 7b wybrała się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Jaskinia Wierzchowska położona w miejscowości Wierzchowie. Oglądaliśmy wnętrze jaskini i dowiedzieliśmy się, jak powstawała wiele lat temu. Następnie pojechaliśmy do zamku Pieskowa Skała. Przed wejściem do zamku podziwialiśmy Maczugę Herkulesa.

Czytaj więcej o: 7b w Ojcowskim Parku Narodowym
Powiększ obraz: Nasi nagrodzeni uczniowie

Laureaci konkursu "Jan Paweł II - Święty z naszych stron"

27 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego i plastycznego "Jan Paweł II - Święty z naszych stron". Oto lista nagrodzonych:

  • w kategorii klas I-III - literatura

Hanna Rak (kl. 2a) - III miejsce
Joanna Rak (kl. 3a) - wyróżnienie

Czytaj więcej o: Laureaci konkursu "Jan Paweł II - Święty z naszych stron"

Egzamin ósmoklasisty

Za nami trzydniowy maraton egzaminów ósmoklasisty. Najstarsi uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Na oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasiści będą musieli jednak poczekać do 1 lipca br.

Czytaj więcej o: Egzamin ósmoklasisty
Powiększ obraz: Moment wręczenia nagród

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim dla Mileny Bołbot

Gratulujemy sukcesu w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży "Liryczne Jasło", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Milenka Bołbot z 6b uzyskała wyróżnienie w kategorii klas 4-6.

Czytaj więcej o: Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim dla Mileny Bołbot