Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wydarzenia

Wydarzenia

Powiększ obraz: Przygotowania do wyścigu

STEAM w klasach pierwszych

Podczas dodatkowych zajęć matematyczno-przyrodniczych pierwszoklasiści odkrywali w tym tygodniu... zasady fizyki. Uczniowie korzystali z nowych zestawów LEGO® Education BricQ Motion Essential, które okazały się bardzo atrakcyjnym narzędziem. Podczas eksperymentów z kołami zębatymi, przekładniami i żaglami  można się było czegoś nauczyć i przy tym dobrze bawić.

Czytaj więcej o: STEAM w klasach pierwszych

1% podatku na rzecz szkoły

Dyrekcja, nauczyciele oraz Rada Rodziców serdecznie dziękują osobom, które przekazują 1% procent podatku na rzecz naszej szkoły za pośrednictwem Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Karol". W minionym roku otrzymaliśmy 22 wpłaty, dzięki którym uzbieraliśmy kwotę 1787,90 zł do wykorzystania na działalność statutową szkoły.

Czytaj więcej o: 1% podatku na rzecz szkoły
Powiększ obraz: Świąteczne kartki

"Zapach Świąt" – akcja wolontariuszy

Pomimo zdalnej nauki wolontariusze nie zapomnieli o samotnych, starszych, chorych mieszkańcach os. Pod Skarpą i po raz kolejny zorganizowali akcję "Zapach Świąt". W czasie listopadowych spotkań wykonali piękne bożonarodzeniowe kartki i napisali świąteczne, wzruszające życzenia. Zamiast tradycyjnych pierniczków i aromatycznych pomarańczy do życzeń dołączyli świąteczne stroiki. Dzięki bezinteresownej pomocy pana listonosza Mariusza niespodzianki i życzenia dotrą na czas. Dziękujemy!

Czytaj więcej o: "Zapach Świąt" – akcja wolontariuszy
Powiększ obraz:

Gwiazdkowe recytowanie

Dnia 17 grudnia 2021 r. w świetlicy szkolnej odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Gwiazdkowe recytowanie". W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III, którzy prezentowali utwory o tematyce świątecznej w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Występy uczniów oceniała komisja w składzie: Renata Targosz, Monika Marcinkiewicz, Anna Pasterak.

Czytaj więcej o: Gwiazdkowe recytowanie

Udany kiermasz świąteczny!

W dniach 15-16 grudnia wolontariusze zorganizowali w naszej szkole świąteczny kiermasz. Dochód ze sprzedaży (720 zł) przeznaczony będzie na szkolną akcję "Adopcja serca".
Wszystkim wolontariuszom, uczniom i rodzicom naszej szkoły, którzy wykonali piękne ozdoby świąteczne, serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej o: Udany kiermasz świąteczny!
Powiększ obraz: Papierowe bomki już gotowe

Święteczne warsztaty w Muzeum Miejskim

16 grudnia 2021 r. klasa Ib odwiedziła Muzeum Miejskie w Wadowicach, by wziąć udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Uczniowie poznali dawne tradycje i zwyczaje świąteczne. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda choinka, którą ozdabiają nie lampki, a prawdziwe, zapalone świece, którymi dawniej ozdabiano drzewka. Podziwiali również tradycyjne ozdoby choinkowe wykonywane zgodnie z przedwojennymi wskazówkami i instrukcjami m.in. złote orzechy, ozdoby z papieru, wydmuszki, szyszkę zrobioną ze złotych papierków oraz ozdoby powstałe z kolorowych opłatków.

Czytaj więcej o: Święteczne warsztaty w Muzeum Miejskim
Powiększ obraz: Szkolna reprezentacja

Turnieje tenisa stołowego

Podczas naszej ostatniej dwutygodniowej zdalnej nauki ekipa sportowców z klas 7-8 zaprezentowała naszą szkołę w gminnych zawodach z tenisa stołowego, które odbyły się 9 grudnia w Choczni. Nasz zespół zarówno damski, jak i męski rozegrał mecze indywidualnie i drużynowo. Doświadczeni przeciwnicy pokazali na co ich stać, my także pochwaliliśmy się dobrą grą. Tylko dziewczynom udało się zdobyć podium i zakwalifikować do rozgrywek powiatowych.

Czytaj więcej o: Turnieje tenisa stołowego
Powiększ obraz:

Gimnastyka korekcyjna w "Jedynce"

Właśnie zakończyliśmy trwający trzy miesiące projekt "Gimnastyka korekcyjna ze Skawą". Projekt za pośrednictwem wadowickiego klubu sportowego Skawa Wadowice miał na celu zaangażowanie w aktywność fizyczną klasy pierwsze i trzecie. Każda klasa miała zajęcia raz w tygodniu, podczas których bardzo dużo było zabaw, gier, ale także zestawów ćwiczeń, które skupiały się głównie na kształtowaniu prawidłowej sylwetki. Wszystkim bardzo podobały się te dodatkowe lekcje WF. Szkoda, że tak szybko się skończyły. Mamy nadzieję, że kolejna edycja tego projektu już wkrótce!

Czytaj więcej o: Gimnastyka korekcyjna w "Jedynce"

Pierwszoklasiści na mikołajkowym seansie w kinie

W środę 8 grudnia klasy 1a, 1b, 1c udały się na seans do Wadowickiego Centrum Kultury na film "Mikołaj w każdym z nas". Dzieci wyszły dziarskim krokiem ze szkoły i po dłuższym marszu stanęły na progu kina. Po znalezieniu swoich miejsc nastąpiła projekcja, podczas której dało się słyszeć wybuchy śmiechu. Po filmie uczniowie i uczennice zostali oprowadzeni po zapleczu kina. Zwiedzili garderoby, weszli na balkony, zobaczyli pomieszczenie, z którego obsługuje się światła, nagłośnienie oraz włącza filmy. Dzieci miały okazję spróbować pogłośnić i ściszyć grającą muzykę, zaświecić światła na sali kinowej, a nawet zasłonić kurtynę. Po zwiedzeniu kina wszyscy udali się w drogę powrotną do szkoły.

Czytaj więcej o: Pierwszoklasiści na mikołajkowym seansie w kinie