Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wydarzenia

Wydarzenia

Powiększ obraz: Sztafeta dziewcząt na zawodach wojewódzkich

Pierwsze zawody (i sukcesy) sportowe za nami

Jak już wiadomo od dawna, nasi uczniowie baaardzo lubią biegać i zawsze we wrześniu dużo czasu przeznaczają na lekkoatletykę. Efektem naszych treningów jest udział w pierwszych jesiennych zawodach - Sztafetowych Biegach Przełajowych. Rywalizację rozpoczęliśmy od biegów gminnych, gdzie wszystkie nasze drużyny stanęły na podium. Dziewczęta z klas 7-8 zajęły III miejsce, młodsze dziewczęta (klasy 4-6) - II miejsce, starsi chłopcy - I miejsce i młodsi chłopcy również I miejsce.

Czytaj więcej o: Pierwsze zawody (i sukcesy) sportowe za nami

Dzień Chłopaka w 5b

W dniu 4 października w klasie 5b zorganizowany został Dzień Chłopaka. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wzorowo, w sposób bardzo pomysłowy, pełny zaangażowania poprowadziły konkurencje. Spośród chłopców wybrano super chłopaka - został nim Gabryś. Otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek oraz nagrody. Zwycięzca we wszystkich konkurencjach otrzymał największą paczkę słodyczy.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w 5b
Powiększ obraz: 3a na krakowskim Rynku Głównym

Klasa 3a w Krakowie

4 października całą klasą pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Najpierw byliśmy w Teatrze Groteska i obejrzeliśmy "Baśń o Dobrym Kopciuszku i Złych Siostrach". Przedstawienie teatralne było bardzo zabawne i dobrze się na nim bawiliśmy. Po spektaklu spacerowaliśmy po Rynku Głównym. Widzieliśmy Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Miło spędziliśmy czas, zwłaszcza, że pogoda była piękna i słoneczna.

Czytaj więcej o: Klasa 3a w Krakowie

Konkurs fotograficzny "Miejsca pamięci w mojej okolicy"

Zapraszamy uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Miejsca pamięci w mojej okolicy". W przededniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości warto pomyśleć o ważnych miejscach, zasłużonych osobach, które zapisały się na kartach historii naszego miasta, regionu, kraju.

Na prace czekamy do 29 października, po więcej szczegółów odsyłamy do regulaminu konkursu.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny "Miejsca pamięci w mojej okolicy"
Powiększ obraz: Klasa 3b w Wieliczce

Wycieczka klasy 3b do Kopalni Soli w Wieliczce

30 września nasza klasa pojechała na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Do kopalni schodziliśmy starymi, drewnianymi schodami. Było ich aż 380! Miły pan przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z kopalnią.

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy 3b do Kopalni Soli w Wieliczce
Powiększ obraz: Pani policjantka z pierwszoklasistami

Spotkania z policjantem

We wrześniu uczniowie klasy I-III uczestniczyli w szkole w spotkaniach z asp. Małgorzatą Hombesch oraz asp. Zbigniewem Przybek z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o sposobach zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o prawidłowym zachowaniu się podczas rozmowy z nieznajomą osobą. Uczniowie przypomnieli sobie również numery alarmowe.

Czytaj więcej o: Spotkania z policjantem

Dzień Chłopaka w 8c

Tradycyjnie w klasie wspólne świętowanie zaczynamy klasowym Dniem Chłopaka. W tym roku dziewczyny z 8b przygotowały mnóstwo słodkich niespodzianek i szereg zabawnych konkurencji. Każdy z panów otrzymał pamiątkowy medal Super Chłopaka ze swoim imieniem. Było zgadywanie smaków potraw, wykonawców muzycznych, cen kosmetyków, puzzle z celebrytami. Chłopcy mogli też spróbować swoich sił w tradycyjnej konkurencji siłowania się na rękę. Gratulujemy zwycięzcom i... czekamy teraz do 8 marca!

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w 8c
Powiększ obraz: W oczekiwaniu na pierwszą konkurencję

Dzień pieczonego ziemniaka

28 września klasy młodsze obchodziły nietypowe święto - Dzień pieczonego ziemniaka. Uczniowie spotkali się na boisku szkolnym, gdzie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych związanych z... ziemniakami. Konkurencje były rozmaite, m.in. zbieranie ziemniaków na czas, noszenie ziemniaków na łyżce lub kocyku, strącanie kubków, slalom z wiaderkiem czy turlanie hokejką ziemniaka. W przerwach między poszczególnymi zadaniami klasy zaprezentowały swoje muzyczne talenty, śpiewając piosenki turystyczne.

Czytaj więcej o: Dzień pieczonego ziemniaka

Wrześniowe wyprawy czwartoklasistów

W poniedziałek 27 września uczniowie z klasy 4a i 4b poszli do Jaroszowic do Zbywaczówki. Było zabawnie i aktywnie. Chłopaki grali w piłkę, dziewczyny w siatkówkę i badmintona - każdy znalazł swoją dyscyplinę. Wszyscy dobrze się bawili, z apetytem zjedli kiełbaskę i pianki na patyku.

Czytaj więcej o: Wrześniowe wyprawy czwartoklasistów
Powiększ obraz: Szóstoklasiści na Dzwonku

Światowy Dzień Turystyki

Jak się skupić na lekcjach, gdy za oknem złota, polska jesień? Doskonałym powodem do opuszczenia szkolnych ławek okazał się Światowy Dzień Turystyki, który celebrowaliśmy 27 września. Uczniowie z klas 6-8 mieli możliwość podziwiania przyrody na leśnej ścieżce prowadzącej na pobliski Dzwonek. Podciągnęli nieco formę oraz spędzili miło czas z przyjaciółmi. Obchody zakończyły gry i zabawy na świeżym powietrzu na szkolnej murawie.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Turystyki