Co słychać w świetlicy szkolnej

W pierwszych dniach pobytu w świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Były to działania mające na celu promocję dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Był czas na poznanie się nawzajem i przypomnienie sobie zasad panujących w szkole oraz w świetlicy szkolnej. Sporo czasu poświeciliśmy na pogadanki oraz zajęcia praktyczne utrwalające zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły jak i w domu.

Obejrzeliśmy w związku z tym filmy edukacyjne takie jak: "Bezpieczne zachowania", "Włącz ostrożność". Uczniowie mogli utrwalić zdobytą wiedzę w praktyce na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły.

Początek września to również czas na wspomnienia wakacyjne, które dzieci utrwaliły w formie kolorowej lokomotywy składającej się z ciągu barwnych ilustracji wykonanych kredkami. Efektem wrześniowych zajęć są również liczne prace plastyczne wykonywane przy użyciu materiałów takich jak: papier kolorowy, czarno-białe gazety, plastelina. Nie zabrakło również elementów związanych z jesienią. Wyklejaliśmy sowy z szyszek, zdobiąc je różnorodnymi elementami pochodzącymi z natury takimi jak: żołędzie, orzeszki laskowe, gałązki wierzby, suszone liście czy kasztany. Powstały obrazki z ujęciem leśnych zwierząt w otoczeniu jesiennej aury.

Nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych na boisku szkolnym w towarzystwie ciepłych promieni słońca. Obserwowaliśmy również zmiany zachodzące w przyrodzie, organizując spacery wokół szkoły. Pobyt na świetlicy to również okazja na poznanie nowych piosenek, wysłuchanie audycji czy obejrzenie filmów edukacyjnych nawiązujących do tematu naszych zajęć. Ważne miejsce obok naszych codziennych zajęć zajmuje również czas na czytanie książek. Ponadto uczniowie każdego dnia korzystają z pomocy w odrabianiu zadań domowych czy rozwijania swoich zdolności.

Uczniowie wykonują wieniec z liści

Autor: Małgorzata Kęder