Odkrywamy fizykę z zestawem LEGO® Education BricQ Motion

Na zajęciach z robotyki uczniowie klasy 3b pracują z zestawem LEGO® Education BricQ zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Klocki LEGO® BricQ pozwalają na eksperymentowanie z siłami, ruchem i mechaniką. Uczniowie mają możliwość tworzenia projektów rozwijających wiedzę o świecie, sprawności manualne i intelektualne.

Zestawy nie zawierają elektroniki, dzięki czemu dzieci mogą się bezpośrednio skupić na eksperymentowaniu z mechaniką (koła zębate, przekładnie, ciężarki i żagle) i fizyką. W nauczaniu zintegrowanym wiedza ta łączy się bezpośrednio z matematyką (mierzenie odległości, ważenie obiektów), mikromotoryką dłoni potrzebną przy pisaniu, edukacją przyrodniczą i umiejętnością pracy w grupie.

Kolejne modele powstają zgodnie z instrukcją, są omawiane i testowane na forum grupy. Najwięcej radości sprawia uczniom prezentowanie własnych rozwiązań problemów omawianych podczas zajęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Chłopcy na podłodze testują zjeżdżalnie z klocków

Autor: Daria Prokopiuk