Europejski Dzień Języków

Z okazji Europejskiego Dnia Języków w szkolnej bibliotece pojawiła się wystawa książek i innych dokumentów w najpopularniejszych europejskich językach oraz ogłoszony został szybki konkurs. Zadaniem uczniów było rozpoznać, w jakim języku zostały zapisane tytuły książek. Pojawiło się wiele propozycji języków (niektóre wcale nie pochodziły z Europy), lecz tylko jedna uczennica - Oliwia Kucharska - prawidłowo rozpoznała wszystkie, za co została uhonorowana upominkiem.

W Europie funkcjonuje około 225 rodzimych języków (to 3% liczby wszystkich języków świata)! Warto uczyć się języków obcych, by móc porozumieć się z innymi ludźmi, przez język poznawać inne kultury czy umożliwić sobie studiowanie za granicą czy znalezienie dobrej, ciekawej pracy. Zapamiętywanie nowych słów i połączeń wyrazowych jest doskonałym treningiem dla naszego mózgu. Dzięki systematycznej nauce języków obcych można poprawić zdolność koncentracji oraz pamięć.

Wystawa książek w językach obcych