Pierwsze akcje wolontariatu

Szkolny wolontariat zachęca wszystkich do włączenia się w akcje na rzecz Oliwierka prowadzonych na terenie naszej szkoły.

Oliwier Koman z Wadowic urodził się 5 stycznia 2022 r. Diagnoza SMA typ1 - rdzeniowy zanik mięśni - nie pozostawił jego rodzicom wyboru - muszą stanąć do nierównej walki. A Ty, możesz być jedną z osób, dzięki której w ich rodzinie wydarzy się cud! Bo zdobycie ogromnej kwoty – prawie 10 milionów, na terapię genową, która ma uratować ich dziecko, będzie cudem.
I my, społeczność "Jedynki", dołączamy do tej walki!

Wolontariat ogłasza:

• Zbiórkę finansową "Złotówki zbieramy – Oliwierkowi pomagamy!" - na terenie szkoły zostały umieszczone oznaczone pojemniki, do których od 14 do 21 września można wrzucić swój datek dla Oliwierka.
  • Zbiórkę książek (nowych i przeczytanych), które zostaną przekazane na licytacje charytatywne na rzecz Oliwierka. Uprzejmie prosimy, aby używane książki, były niedawno wydane, czyste i zadbane. Takie, które nadają się na licytację.
    Książki należy umieszczać w oznaczonych pojemnikach (przy głównym wejściu oraz przy wejściu od strony basenu). Czas trwania akcji: od 19 do 30 września.
  • Zbiórkę nakrętek "Odkręcamy - pomagamy!" – od 14 września można przynosić plastikowe nakrętki, które należy umieszczać w oznaczonym pojemniku (przy wejściu od strony basenu lub przekazać Pani Woźnej). "Nakręć się" na pomaganie, zbieraj nie wyrzucaj! Każda ilość ma znaczenie.

Zmagania Oliwiera można śledzić także na Facebook'u oraz Instagramie.
Pamiętajmy, razem możemy więcej!

Autor: Ewa Ślusarczyk