Klasa 1a i 1b w Wiśle

8 czerwca klasy 1a oraz 1b brały udział w wycieczce szkolnej. Pierwotnie plan wyjazdu zakładał wizytę w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, jednak z powodów niesprzyjających warunków pogodowych zmieniono plany i klasy pierwsze zawitały na wystawę klocków LEGO w Wiśle. Zwiedzanie zaczęło się od wystawy 3D Trick Gallery składającej się z interaktywnych obrazów, dzięki odpowiedniemu naświetleniu uczniowie stawali się częścią obrazu. Po sesjach zdjęciowych dzieci wkroczyły w świat klocków Lego (ponad 50 makiet złożonych z setek modeli, łącznie 2,5 mln klocków).

Pierwszaki zobaczyły m.in. ponaddwumetrowy diabelski młyn, parowiec Mark Twain, samochody z filmu "Cars" czy figurę Marcina Gortata i Piotra Żyły. Wystawa ma charakter interaktywny, co zapewniło wiele radości, wystarczyło wcisnąć odpowiednie guziki, by czterometrowy rollercoaster czy diabelski młyn ruszyły z miejsca. Wystawa to nie tylko modele i figury, ale też i strefa kreatywnej zabawy. Nasi uczniowie mieli do swojej dyspozycji kilkaset tysięcy klocków, z których powstały przepiękne budowle, pojazdy czy obrazy.

Po zabawie nadszedł czas na zwiedzenie Wisły. Pogoda była piękna, dlatego też pierwszaki skosztowały na ochłodę pysznych lodów. Uczniowie odwiedzili również Amfiteatr im. Stanisława Hadyny oraz Skocznię narciarską "Malinka" im. Adama Małysza. Po zakupie pamiątek nadszedł czas na powrót do Wadowic.

Chłopcy podtrzymuję statek wypływający z obrazu

Autor: Magdalena Juszczak