Gminny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

Stało się już tradycją, że Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach organizuje konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Tradycyjnie też uczniowie naszej szkoły godnie i co najważniejsze z sukcesami reprezentują SP1 Wadowice.
Tegoroczną edycję konkursu zdominowali nasi ósmoklasiści w składzie: Zuzanna Kapała, Kinga Kałuża oraz Kacper Wądolny, wszyscy z klasy 8c.

Największą wiedzą o krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz znajomością tych języków popisał się Kacper Wądolny, zajmując I miejsce. Zuzia Kapała zajęła znakomite III miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności językowych.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów historią, tradycjami i kulturą krajów, w których język angielski lub niemiecki jest językiem urzędowym, rozwijanie umiejętności językowych, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi, narodów oraz ich odmiennej kultury.

Uczeń odbiera nagrodę z rąk burmistrza

Autor: Lucjan Pietrykowski