"Read with us!"

Biblioteka oraz uczniowie z klasy 3b biorą udział w całorocznym projekcie eTwinning "Read with us!". Wszystkie działania mają na celu pobudzanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. W sali nr 1 na parterze pojawiło się już specjalne drzewo, gdzie dzieci umieszczają tytuły przeczytanych książek w czasie trwania projektu, którymi będą się dzielić z partnerskimi szkołami z Włoch, Turcji, Portugalii, Grecji, Rumunii, Ukrainy i Polski.

Listopadowe zadanie dotyczyło m.in. klasyki literatury dziecięcej. Pani bibliotekarka czytała uczniom fragmenty "Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren oraz "Kubusia Puchatka" A. A. Milnego - książek, które od lat towarzyszą kolejnym pokoleniom w okresie dorastania. Następnie dzieci wykonywały papierowe zakładki do książek, które z pewnością przydadzą się małym czytelnikom z klasy 3b. Na zakładkach nieprzypadkowo pojawiały się niedźwiadki - w tym dniu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Galeria zakładek

Kolaż zakładek