Rok 2021 rokiem...

Książka z autografem Tadeusza Różewicza

Sejm RP wybrał na patronów roku 2021 aż czterech literatów.  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin pisarza science fiction - Stanisława Lema, Tadeusza Różewicza oraz poety pokolenia Kolumbów - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, także 200. rocznicę urodzin poety Cypriana Kamila Norwida. Zapraszamy do biblioteki do obejrzenia wystawy poświęconej ich twórczości, znajdziecie tam m.in. zbiór poezji z autografem Tadeusza Różewicza.

Uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w lekcjach poświęconych Stanisławowi Lemowi. Czytaliśmy książkę "Lem i zagadki Kosmosu", poznawaliśmy wynalazki, które przewidział w swoich tekstach Lem oraz wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak będą kiedyś wyglądały biblioteki przyszłości.