Wrześniowe wyprawy czwartoklasistów

W poniedziałek 27 września uczniowie z klasy 4a i 4b poszli do Jaroszowic do Zbywaczówki. Było zabawnie i aktywnie. Chłopaki grali w piłkę, dziewczyny w siatkówkę i badmintona - każdy znalazł swoją dyscyplinę. Wszyscy dobrze się bawili, z apetytem zjedli kiełbaskę i pianki na patyku.

Smażenie kiełbasek na grillu

W środę 22 września klasy 4a i 4b wyruszyły do kopalni soli w Wieliczce. Obie klasy miały także w planach wyjść na Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego w Lasku Wolskim. Ze względu na pogodę (padał deszcz) nie udało się zrealizować tego punktu programu. Za to w busie było wesoło. Dużo śmiechu, żartów, opowiadań - wszystko to wprowadzało miłą atmosferę. Klasy były bardzo zgrane i wesołe. Po przebytej trasie autobusem dojechaliśmy do Wieliczki. I tu zaczęła się właściwa przygoda...

Przyszedł przewodnik i zabrał wszystkich do kopalni. Obie klasy musiały pokonać "tylko" 325 schodów, by zejść na pierwsze piętro. Przewodnik dużo opowiadał o historii kopalni i ciekawostkach z nią związanych. Każdy chciał spotkać Skarbnika. Wszędzie wokoło była sól. Grupa z zaciekawieniem słuchała przewodnika, oglądała figury ludzi pracujących w kopalni oraz smoka Solnika. Wszyscy spróbowali solanki - jest bardzo słona. Każdy z zaciekawieniem słuchał legendy pt. "Wiano Świętej Kingi".

Uczniowie widzieli też duże jezioro solankowe oraz byli w kaplicy św. Kingi i kaplicy św. Antoniego. Pod koniec trasy przyszedł do nich Skarbnik. Był bardzo szczęśliwy z odwiedzin. Obie klasy świetnie bawiły się na warsztatach ze Skarbnikiem. Po obiedzie wszyscy wyjechali windą na powierzchnię. Droga powrotna była spokojna i miła. Wszyscy rozmawiali o wycieczce i wymieniali się wrażeniami.

Spotkanie ze Skarbnikiem

Autor: Oliwia Bednarz (kl. 4a)