Pokochaj jesień - spotkanie z poezją z nutą muzyki

24 listopada w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 2c zaprezentowali się w recytacji wierszy o tematyce jesiennej. Jesień to pora roku mieniąca się setkami kolorów, skłaniająca do refleksji. Ta paleta barw i nastrojów odpowiada polskim kompozytorom i twórcom i nie tylko. Nakłoniła ich do napisania najpiękniejszych wierszy i piosenek. Z nich powstała opowieść o jesieni słowem malowana.

Pokochaj jesień

Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju ? Skorzystaj zatem.

Tadeusz Karasiewicz

Recytacji towarzyszyły utwory m.in. "Jesień" A. Vivaldiego, "Sleepy Shores" Johnny'ego Pearsona, "Jesień" SDM, Krzysztofa Krawczyka i inne.
Piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych ożywiły nastrój panujący w sali świetlicowej.
Zaproszeni goście rodzice, babcie, dziadkowie docenili artyzm uczniów uśmiechem i oklaskami. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany upominek tj. wypleciony ze sznurka wianek z suszoną kompozycją liści i darów jesieni.
Zakończenie spotkania to wspólne rozmowy i degustacja owocowo-warzywnych przekąsek (krakersowe kanapki, owocowe talerze i słodkie pischingery).
A za oknem delikatnie prószył śnieg...
Podziękowanie za pomoc w przygotowaniu wieczornicy składam Paniom z kuchni, pani Darii Prokopiuk, pani Małgorzacie Kęder.

świecznik

Autor: wych. Joanna Zając