Sukcesy naszych szachistów

Dwa ostatnie dni były szczególnie ważne dla naszych szachistów. W poniedziałek 21 listopada szkolna reprezentacja wzięła udział w gminnym turnieju szachów drużynowych, a we wtorek - uzyskawszy awans po zwycięstwie w turniejach gminnych - uczestniczyliśmy w powiatowych zawodach szachów drużynowych.

Poniedziałkowe zawody gminne zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach. Obie nasze drużyny okazały się niepokonane i zajęły pierwsze miejsca na podium. W ramach Igrzysk Dzieci grali: Jan Malata, Stanisław Malata, Miłosz Czarniak i Natalia Lempart. Starsza drużyna (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) miała następujący skład: Grzegorz Olek, Krzysztof Szczygieł, Daniel Bednarek, Lena Bargieł.

We wtorek nasi zawodnicy wybrali się na kolejny etap zawodów do Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach, gdzie również pokazali się od jak najlepszej strony. Młodsza drużyna otarła się o zwycięstwo, ostatecznie zajmując drugie miejsce. Starsi szachiści wywalczyli pierwsze miejsce w powiecie i tym samym awansowali do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w połowie grudnia w Myślenicach.

Dziękujemy za wspaniałą grę i piękną postawę podczas zawodów!

Zwycięska drużyna w powiecie