Lapbooki z lektur

Praca z lekturą dostarcza często wielu emocji. Staje się punktem wyjścia do rozmów dotyczących realiów minionych czasów, ale i dostarcza przemyśleń na tematy bliskie współczesnym uczniom. Może także przenieść w świat fantazji i wyzwolić w czytelnikach kreatywność, która tym razem została wykorzystana podczas tworzenia lapbooków w klasie 5b oraz w klasach 6.

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej. Można w niej umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, ale i krzyżówki, gry czy quizy.

Wszyscy uczniowie zrealizowali swoje projekty z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością, a efekty ich pracy można podziwiać w galerii. Zobaczycie tam realizacje dotyczące następujących lektur: "Chłopcy z Placu Broni", "Kwiat kalafiora", "Szatan z siódmej klasy" i "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Lapbooki

Autor: Anna Szostak, Beata Ormaniec