Jesienne turnieje szachowe

Kolejne dwa turnieje szachowe za nami! 10 listopada zmierzyli się szachiści z klas 2-6, z kolei 14 listopada odbył się turniej szachowy dla chłopców z klas 7-8. Szkolna biblioteka jest przestrzenią, gdzie można zagrać w różne gry rozwijające logiczne myślenie, ale szachy zajmują w niej szczególne miejsce. Zalety królewskiej gry docenili także zawodnicy, którzy tłumnie stawili się na turnieju.

Obydwa turnieje rozgrywane były systemem szwajcarskim, każdy gracz wziął udział w 5 rundach, z czasem na zegarze 10 minut dla zawodnika w partii. W grupie młodszej debiutowali uczniowie z klasy drugiej, którzy okazali się równorzędnymi graczami dla kolegów z klas piątych czy szóstych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Turniej klas 2-6

• I miejsce - Jan Malata (6c)
  • II miejsce - Stanisław Malata (3b)
  • III miejsce - Miłosz Czarniak (2c)

Turniej klas 7-8

• I miejsce - Grzegorz Olek (8b)
  • II miejsce - Krzysztof Szczygieł (7b)
  • III miejsce - Daniel Bednarek (8b)

Wszystkim graczom gratulujemy sportowej postawy, a zwycięzcom wspaniałej gry! Czekamy na najbliższe zawody szachowe, by móc rywalizować tym razem z kolegami z innych szkół.

Turniej klas 2-6