My house - my room

Uczniowie klasy 5a zaangażowali się w przygotowanie projektu dotyczącego opisu swojego domu/mieszkania oraz swojego pokoju. Przed przystąpieniem do działań w trakcie zajęć j. angielskiego uczniowie zostali zapoznani ze słownictwem i odpowiednimi konstrukcjami językowymi koniecznymi do wykonania i zaprezentowania projektu. Każdy uczeń prezentował swoją pracę, opisując w języku angielskim swój dom/mieszkanie i swój pokój oraz odpowiadał na pytania zadawane przez słuchających kolegów.

Wyobraźnia uczniów okazała się być niesamowitą. Uczniowie stworzyli kolorowe plakaty, zaprojektowali i wykonali z różnych materiałów pomieszczenia w 3D, wykorzystali technologię informacyjną. Ta forma pracy nie tylko umożliwia uczniom powtórzenie słownictwa z zakresu danej dziedziny, ale dodatkowo mobilizuje każdego do wypowiedzi i komunikacji w języku angielskim.

Pudełko przedstawiające model pokoju

Autor: Agnieszka Małecka