Ulubione lekcje - z plecakiem, na wycieczce

Do Szczyrzyca wybrały się dwie kolejne klasy z naszej szkoły - 2c i 3a. Szczyrzyc to wieś położona w województwie małopolskim na pograniczu Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego. Panuje tutaj typowo górski i podgórski klimat, a bujna przyroda przyciąga miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Z okna autokarowego można było podziwiać taniec liści na wietrze, różnobarwne korony drzew oraz uroki Beskidu Wyspowego.
W wiosce indiańskiej czekały na dzieci liczne atrakcje. Opowieści o kulturze indiańskiej, zgromadzone eksponaty i rękodzieła Indian zainteresowały dzieci i opiekunów. Przez chwilę odpoczywaliśmy w dużym tipi. Konkurencja równoważna z kijkami, kręciołek, narty na trawie czy strzelanie z łuku okazały się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Chłodne popołudnie ogrzał grill i ciepłe kiełbaski. Każdy przywiózł z wycieczki pamiątkę w postaci np. drewnianego bębenka, bączka, łapacza snów. Niektórzy nazbierali sporo orzechów w miejscowym sadzie.

Zachęcamy do odwiedzenia Szczyrzyca i zabaw w wiosce indiańskiej!
Atrakcje Szczyrzyca: Muzeum Klasztorne oo. Cystersów, Diabli Kamień, Jaskinia Zbójecka w Łopieniu, Rezerwat Przyrody Śnieżnica, Wioska Indiańska w Szczyrzycu (rekonstrukcja wioski północnoamerykańskich Indian, która stanowi wielką atrakcję dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tutaj indiańskie tipi, a także wystawa rękodzieła.)
Na trasie Wadowice - Szczyrzyc: ruiny zamku w Dobczycach i Jezioro Dobczyckie

Zabawa w kręciołka