Wspomnienia z festynu szkolnego

Niedziela 12 czerwca 2022 r. okazała się dla rodzin uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz przyjaciół naszej szkoły dniem pełnym wrażeń.
Przygotowania trwały od kilku tygodni. W prace włączyli się przede wszystkim rodzice, którzy zapewnili wiele atrakcji oraz rzesze sponsorów. Mogliśmy również liczyć na Radę Osiedla nr 9, a także Burmistrza Miasta, który ufundował nagrodę główną tego dnia.

Od godziny 15.00 nasi goście mogli skorzystać z licznych atrakcji, jak i wziąć udział w rywalizacji na wielu stanowiskach. Imprezę rozpoczęły występy artystyczne przygotowane zarówno przez uczniów szkoły, jak i grupy z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Następnie uczniowie z klas 1-3 zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przez starsze koleżanki podczas Dyskoteki Malucha.

Maluchy przed występem

Po nich zaprezentowały się szkolne grupy taneczne, które miały okazję zdobyć dofinansowanie do wycieczki klasowej. Nagrodą podzielą się uczniowie wszystkich klas siódmych, gdyż to właśnie ich wspólny występ zachwycił widownię. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania i oprócz choreografii, przygotowały również ciekawe stroje oraz rekwizyty. Kolejnym punktem imprezy okazały się rodzinne kalambury.

Poza sceną działało wiele stoisk oferujących: malowanie twarzy, warsztaty z wykonywania biżuterii, plener malarski “W świecie roślin miododajnych”, tor przeszkód w miasteczku ruchu drogowego, przejazdy bryczką konną, balonowe zwierzaki, malowanie ekologicznych toreb, piłkarzyki plenerowe, stoisko programu Erasmus+ z grami planszowymi, slackline, bańki mydlane i szaloną zabawę w strukturach dmuchanych.

Ponadto podziwialiśmy między innymi:
- pojazdy strażackie oraz policyjne,
- ratowników medycznych z ZHP Hufiec Ziemi Wadowickiej, którzy przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy,
- Klub Aquila Wadowice, prezentujący swoje umiejętności na rowerach,
- stoisko z Apilandii,
- misia Teddy Eddie z McGregor Language Schools Wadowice i Kubusia z Maspexu, z którymi można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia,
- rywalizację podczas meczu siatkówki oraz zmagania na rodzinnym torze przeszkód.

Warsztaty robienia biżuterii

Można było także liczyć na bufet suto zastawiony przez rodziców naszych uczniów. Szkolna kawiarenka zapewniła: hot-dogi, frytki, popcorn, watę cukrową, ciasta i napoje.
Festyn zakończyło ogłoszenie wyników w konkurencjach grupowych oraz rozlosowanie cennych nagród ufundowanych przez sponsorów, a także przekazanie zwycięzcy roweru zapewnionego przez Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

Jakże miło było się znowu razem spotkać i spędzić czas pełen beztroskiej radości. Mogliśmy wspólnie potańczyć, pośpiewać i zmierzyć się w rywalizacji sportowo-artystycznej. Wspomnienia tego czerwcowego popołudnia zachowamy na długo w naszej pamięci.

Galeria zdjęć

Uczniowie z nauczycielką śpiewają i tańczą na scenie w plenerze

Autor: Anna Szostak