Rajd klas szóstych na Groń Jana Pawła II

W dniu 11 maja o godzinie 9.20 klasy szóste wraz z opiekunami (p. Magdaleną Radwan, p. Anną Szostak, p. Agnieszką Handzlik i p. Krystianem Stawowym) zaczęły swoją wycieczkę od zbiórki pod szkołą. Następnie wyruszyły autokarem do Ponikwi, aby reprezentować naszą szkołę podczas zjazdu szkół noszących imię naszego Patrona Jana Pawła II i podążać tymi samymi szlakami, z których korzystał w młodości Karol Wojtyła.

Celem rajdu była Msza Święta o godzinie 12.00, która odbyła się w kaplicy na Groniu Jana Pawła II. Dopisała piękna pogoda i dzięki temu można było podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na głodnych uczestników rajdu czekały kiełbaski z rusztu. Na drogę powrotną wybrano szlak niebieski, którym udano się wprost na przystanek, gdzie czekał autokar odwożący wszystkich do szkoły.

Uczestnicy byli zmęczeni, ale i szczęśliwi oraz bogatsi o nowe doświadczenia. Jak mawiał Jan Paweł II podczas wędrówek ze studentami: W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach, razem cieszyć się ciszą, uznawać własną małość w obliczu majestatu i dostojeństwa gór.

Autor: Nikola Porębska (6a), Magdalena Radwan, Anna Szostak