Działalność wolontariuszy

Szkolne Koło Wolontariatu zrzesza w bieżącym roku ponad 20 uczniów klas 6-8, opiekunkami Koła są: s. Wiktoria, p. Beata Ormaniec  i p. Daria Prokopiuk. Na wrześniowym spotkaniu organizacyjnym wspólnie opracowaliśmy plan działania na rok szkolny 2021/2022.
Jednym z ważniejszych zadań jest kontynuacja akcji "Adopcja Serca" - podjętej w 2020 r. z okazji 100-lecia urodzin patrona naszej szkoły Jana Pawła II. "Adopcja Serca" polega ona na comiesięcznej wpłacie 16 euro na konto wyznaczonego przez Pallotyński Sekretariat Misyjny najuboższego dziecka z przeznaczeniem na opłacenie jego nauki, leczenia, zakup niezbędnych środków do życia. Nasza szkoła opiekuje się Joelem Emmanuelem – ośmioletnim chłopcem z Burkina Faso w Zachodniej Afryce.

We wrześniu wolontariusze zorganizowali na terenie naszej szkoły tygodniową akcję "Tornister pełen uśmiechu" – czyli złotówka dla Joela na przybory szkolne. Zebraliśmy kwotę 550 złotych, która starczy na opłatę adopcyjną do marca 2022 r.

Tornister pełen uśmiechu

Od początku roku Wolontariusze włączają się w organizowanie zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci młodszych przebywających na świetlicy szkolnej oraz całoroczną zbiórkę nakrętek "Zakręcona akcja".
W październiku z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt Wolontariusze zorganizowali zbiórkę suchej karmy dla psów ze schroniska w Bielsku-Białej.
Z okazji Święta Szkoły 22 października Wolontariusze pełnili dyżur na stołówce szkolnej, przygotowując chleby do degustacji.

Kolaż zdjęć

Przed Dniem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy Cmentarz Parafialny, na którym uporządkowaliśmy kilka zapomnianych grobów oraz zapaliliśmy na nich znicze.

Uczniowie sprzątają opuszczony grób

Uczniowie porządkują groby

Już w listopadzie rozpoczęliśmy przygotowania do organizacji kiermaszu świątecznego. Robimy świąteczne kartki dla osób samotnych z os. Pod Skarpą, wykonujemy bożonarodzeniowe ozdoby na kiermasz. Dochód przeznaczymy na dalszą pomoc finansową dla Joela oraz świąteczne paczki dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Uczniowie wykonują kartki

Serdecznie zapraszamy  wszystkich chętnych do wykonania dowolnej ozdoby choinkowej na świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy!

Autor: Daria Prokopiuk