Dzień Języków Obcych w klasach I-III

W piątek 5 listopada w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Języków Obcych pod hasłem: "Let's say, play and sing in English with Tiger". I rzeczywiście pacynka Tygrysa towarzyszyła dziecięcym piosenkom, łamańcom językowym i zabawom. Dzieci śpiewały piosenki: o Tygrysie, o przyborach i czynnościach szkolnych, o zabawie w chowanego, o sposobach spędzania czasu wolnego i o Klubie z ulicy Tygrysiej. Zaprezentowali też łamańce językowe i zabawy, które towarzyszą dzieciom w Wielkiej Brytanii (spotkanie przed szkołą, zabawa w ptaszki, klaskanka i halloweenowe pudełko).

Atrakcją było też wysłuchanie kilku zdań w innych językach niż angielski. Otóż chłopcy z 1b: Konrad i Matteo kolejno po niemiecku i włosku opowiedzieli o sobie. Miło było zobaczyć i usłyszeć, jak wiele nauczyły się dzieci z zakresu języka angielskiego przez dwa miesiące nauki. Na wiosnę planujemy festiwal piosenki angielskiej. A więc: See you in spring!

Uczniowie występują przed klasą

Autor: Monika Marcinkiewicz