Spotkania z policjantem

We wrześniu uczniowie klasy I-III uczestniczyli w szkole w spotkaniach z asp. Małgorzatą Hombesch oraz asp. Zbigniewem Przybek z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o sposobach zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o prawidłowym zachowaniu się podczas rozmowy z nieznajomą osobą. Uczniowie przypomnieli sobie również numery alarmowe.

Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Odbyły się liczne zabawy i konkursy, podczas których uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania i zagadki. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali kolorowanki tematyczne. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, jednocześnie ucząc i bawiąc.

Klasa 1a z panią policjant

Autor: Magdalena Juszczak